Založ si blog

Slovensko má platnú zmluvu s ruským Gazpromom na dodávky plynu do roku 2034

Podiel štátov EÚ na dovoze LNG z Ruska rastie každý rok. V roku 2021 predstavoval 39 percent, v roku 2022 už 49 percent a v roku 2023 stúpol na 52 percent. Od januára do júla 2023 pritom išlo až o 13,2 miliardy kubických metrov plynu za 5,3 miliardy eur.

Najväčší záujem o ruský skvapalnený plyn je v Španielsku, ktoré kúpilo 18 percent z celkového ruského predaja LNG, 17 percent smerovalo do Belgicka. Rebríčku dominuje Čína, ktorá kúpila 20 percent ruského plynu. Skvapalnený plyn od Moskvy kupujú v Európe vo väčších množstvách aj Francúzsko, Fínsko, Grécko či Holandsko.

Predseda predstavenstva SPP Miroslav Kulla, informoval že SPP má zabezpečený nákup plynu zo všetkých svetových strán, od viacerých partnerov. Štátni plynári predĺžili zmluvu so spoločnosťou BP do roku 2024, vďaka ktorej má Slovensko zemný plyn zo Severného mora. SPP ďalej predĺžil zmluvu so spoločnosťami ExxonMobil, Shell, Eni a RWE.

Zástupca SPP neinformoval v akých cenách nakupujeme a ani nevyčíslil rozdiel súčasných nákupných cien od západných spoločnosti oproti cene od Gazpromu.

Preto žiadajme od EU vrátenie rozdielu nákupnej ceny plynu oproti zmluvnej cene plynu z Ruska. Deficit štátneho rozpočtu Slovenskej republiky 2024 bude ihneď nižší.

Opozícia, Šimečkové média, mimovládky a další aktivisti ako Michal Hvorecký, Zuzana Zavacká, Grigorij Mesežnikov, či herec Boris Farkaš píšu list predsedníčke EK von der Leyenovej za účelom podpory Úradu špeciálnej prokuratúry, ale že nakupujeme drahý plyn to ich nezaujíma

Občan správaj sa racionálne a nie emočne !

Informácie menia svet preposielaj, zdieľaj a požaduj !

Rozhodné Nie! pre F-16

14.02.2024

Minister obrany Robert Kaliňák zvažuje možnosť, že Slovensko objedná viac amerických stíhačiek F-16. Podľa jeho slov by ministerstvo obrany mohlo objednať ďalšie štyri stíhačky navyše. Cena by sa mohla so servisom, výcvikom a muníciou vyšplhať na ďalších viac ako 500 miliónov eur. Občan spozornej, Američania tlačia na nákup ďalších stíhačiek, potrebujú cash [...]

Vláda rieš situáciu v RTVS

03.02.2024

RTVS dnes vo večerných správach zverejnila prieskum súkromnej agentúry financovanej zo zahraničia, ktorá tvrdí, že každý tretí Slovák chce zo Slovenska odísť. To nemyslia vážne? Slovensko je krásna krajina, kde žijú príjemní ľudia, to hovoria všetci zahraniční návštevníci a nejaká súkromná agentúra príde s prieskumom, ktorý si doslova pýta paragraf [...]

Falošná Európa

01.02.2024

Parížska výzva predstavuje dôležitý dokument, ktorý celkom konkrétne popisuje súčasný stav v Európe a najmä, kto koho ohrozuje. Na konkrétnych príkladoch jasne ukazuje, že Európa v celej svojej veľkosti je ohrozovaná falošným chápaním seba samej. Nás, obyvateľov Európy, ohrozuje falošná Európa, ktorá je utopická a tyranská. Musíme preto brániť skutočnú [...]

Izrael Palestína Hamas Vojna humanitárna pomoc

Americké lietadlá zhodili humanitárnu pomoc pre civilistov v Gaze

02.03.2024 18:06

Do palestínskej enklávy bolo zhodených 66 balíkov, ktoré obsahovali 38 000 dávok potravinovej pomoci.

matovič, šipoš, jakab, heger

Hnutie Slovensko si zvolilo členov predsedníctva. Matovič predstavil aj lídra kandidátky do eurovolieb

02.03.2024 17:08

Podľa Matoviča hrozí, že extrémisti získajú taký silný mandát v rámci europarlamentu, že to môže zakývať piliermi EÚ.

hokej slovensko MS 2023

Prieskum SANEP: Majú ísť hokejisti z KHL na majstrovstvá sveta v Česku?

02.03.2024 17:00

Agentúra SANEP sa spýtala ľudí, či by súhlasili s účasťou slovenských hokejistov z KHL na MS v Česku a či by sa tam mali objaviť aj ruskí a bieloruskí hráči.

OLY Paris Games Olympic Village Inauguration

Čo si číta Macron o sebe? Zamedziť má hanbe s granátmi a Zelenského si Francúzi za prezidenta nezvolili

02.03.2024 17:00

Súčasná francúzska výroba granátov kalibru 155 mm dosahuje ročne 20-tisíc kusov, čo postačuje ukrajinským vojakom len na štyri dni bojov.

teater

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 126282x
Priemerná čítanosť článkov: 2687x

Autor blogu

Kategórie