Pandemická zmluva – Cesta k novému kolonializmu občanov?

Vlády po celom svete pripravujú tzv. „pandemickú zmluvu“ pod záštitou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Oficiálne má zabrániť budúcim krízam, no skutočný dopad môže byť omnoho hlbší: odovzdanie suverenity nad verejným zdravím do rúk globálnych inštitúcií. Ak Slovensko túto zmluvu podpíše bez výhrad, môže sa stať ďalším článkom v reťazi krajín, ktorých občanov bude riadiť svetová elita pod zámienkou ochrany zdravia.

Strata národnej autonómie: Kto bude rozhodovať o našom zdravotníctve?

Pandemická zmluva by mohla umožniť WHO centrálne diktovať opatrenia – lockdowny, povinné očkovania, cestovné obmedzenia – bez ohľadu na situáciu v konkrétnej krajine. Slovensko by tak stratilo právo vyhodnocovať, čo je preňho najlepšie, a muselo by slepo nasledovať pokyny z Ženevy. Je to ešte demokracia, alebo už soft-diktát globálnych inštitúcií?

V tejto súvislosti je nevyhnutné, aby minister zdravotníctva Kamil Šaško verejne a jednoznačne deklaroval, že Slovensko túto zmluvu podpísať nehodlá. Toto nie je len otázka zdravotnej politiky – je to otázka národnej suverenity. Ak by minister váhal alebo mlčal, bola by to zrada záujmov slovenských občanov.

Novodobý kolonializmus: Občania ako poslušní poddaní

V koloniálnych časoch mocnosti ovládali územia cez vojenskú silu. Dnes to môže fungovať cez zdravotnú legislatívu a strach. Ak WHO získa právomoc nútiť štáty do opatrení, ktoré obmedzujú slobody, stane sa de facto svetovou vládou zdravia. Občania by sa tak ocitli v pozícii poslušných „poddaných“, ktorí musia bez odporu akceptovať rozhodnutia, ktoré im určia nevolení úradníci.

Kamil Šaško pred odletom na zasadnutie musí verejne jasne povedať, že Slovensko nebude súhlasiť s tým, aby zahraničné inštitúcie rozhodovali o našich občanoch. Inak sa stane spoluviníkom rozkladu demokratických princípov.

Korporátny záujem vs. ľudské práva

Pandemická zmluva môže otvoriť dvere väčšej kontrole nad súkromím a ľudskými telesami. Ak by napríklad WHO v budúcnosti nariadila povinné digitálne certifikáty alebo monitorovanie občanov, kto zabráni zneužívaniu týchto nástrojov? Veď už počas COVIDu sme videli, ako sa opatrenia dali použiť aj na potláčanie protestov a cenzúru odporu. Nebudú ďalšie „krízy“ len zámienkou na posilnenie dohľadu nad populáciou?

Minister Šaško musí garantovať, že takéto praktiky na Slovensku nebudú možné. Jeho úlohou je chrániť občanov, nie slúžiť záujmom farma firiem a globálnych elít.

Ako sa brániť? Suverenita alebo poslušnosť?

Ak nechceme, aby sa Slovensko stalo kolóniou globálnych elit, musíme:

  • Požadovať referendum – také dôležité rozhodnutie by mal schváliť ľud, nie len politici.
  • Zachovať veto – EÚ by nemala mať právo nás do zmluvy vtiahnuť proti vôli občanov.
  • Podporovať transparentnosť – Kto konkrétne bude rozhodovať? Aké sankcie hrozia za neposlušnosť?
  • Vyzvať ministra Šaška na jasné stanovisko – Nemôže sa vyhýbať odpovedi. Buď bude hájiť slobodu Slovákov, alebo sa stane súčasťou problému.

Sloboda alebo podrobenie?

Pandemická zmluva nie je len o zdraví – je o tom, či budeme naďalej slobodní občania, alebo sa staneme riadenou masou. Ak ju prijmeme bez odporu, môže to byť začiatok éry, v ktorej sa národné štáty stanú len vykonávateľmi príkazov globálnych hráčov. Otázka pre Slovákov znie: Súhlasíme s tým, aby o nás rozhodovali iní? Alebo si chceme zachovať právo riadiť si svoje životy sami?

Kamil Šaško musí okamžite a verejne vyhlásiť, že Slovensko pandemickú zmluvu nepodpíše. Ak tak neurobí, bude zrejmé, že jej prioritou nie je ochrana občanov, ale poslušnosť voči vyššej moci.

„Národy, ktoré si nedokážu ochrániť svoju suverenitu, prestanú byť slobodné.“
— A my si nemôžeme dovoliť byť ďalšími v rade tých, ktorí stratili hlas.

Občan rozhoduj sa racionálne a nie emočne !

Informácie menia svet, preposielaj, zdieľaj a požaduj !

Médiá bez zodpovednosti

09.06.2026

Médiá majú upozorňovať na chyby vlády, odhaľovať kauzy a otvárať celospoločenské otázky. Problém však nastáva vtedy, keď sa z kontroly stane jednostranný politický boj, kde jedna strana neustále útočí a druhá iba reaguje. Výsledkom potom nie je informovaný občan, ale zmätený človek vystavený permanentnému mediálnemu tlaku. Dnes čoraz viac ľudí nadobúda pocit, [...]

Klamstvo bez následkov? Vyrobili sme si normu

03.06.2026

Každý normálny človek chápe jednoduchý princíp: keď niečo spravíš a nič sa nestane, spravíš to znova. Toto neobjavil žiaden génius. Toto vieme od čias, keď sme sa ako decká učili, že za rozpustenú farbu na stene nasleduje trest, nie pochvala. Ale v médiách? Tam zázračne prestáva platiť základný mechanizmus učenia. Logika, ktorú sa bojíme vysloviť nahlas Ak [...]

Mediálny konflikt

01.06.2026

Dnešná politika sa čoraz viac mení na nepretržitý mediálny zápas. Opozícia obviňuje vládu z klamstiev, vláda obviňuje opozíciu z manipulácie a občan sa v tom hluku často prestáva orientovať. Namiesto riešenia problémov sledujeme nekonečné tlačové konferencie, emotívne videá, statusy a politické prestrelky v televíznych reláciách či podcastoch. Možno je čas [...]

trh, mileticova, trhovisko

Polícia vyšetruje napadnutie na Miletičovej, zverejnila aj fotku páchateľa

09.06.2026 09:38

Napadnutého museli operovať v nemocnici.

Karim Khan

Hlavného prokurátora ICC Khana suspendovali pre vyšetrovanie sexuálneho obťažovania

09.06.2026 09:17

Khan bol obvinený zo sexuálneho obťažovania pracovníčky svojho úradu, čo od začiatku popieral.

Drucker

Parlament sa k odvolávaniu Druckera nedostal ani na dvakrát

09.06.2026 08:59, aktualizované: 10:02

Pri otváraní schôdze neboli uznášaniaschopní, prítomných ich bolo len 59.

Nový Zéland, počasie, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Vlny sa valia, vietor buráca, prevrátil aj lietadlo. Nový Zéland skúša počasie

09.06.2026 08:48

Hlavné mesto Nového Zélandu Wellington v utorok zasiahla silná búrka.

teater

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 230
Celková čítanosť: 475103x
Priemerná čítanosť článkov: 2066x

Autor blogu

Kategórie