Vlády po celom svete pripravujú tzv. „pandemickú zmluvu“ pod záštitou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Oficiálne má zabrániť budúcim krízam, no skutočný dopad môže byť omnoho hlbší: odovzdanie suverenity nad verejným zdravím do rúk globálnych inštitúcií. Ak Slovensko túto zmluvu podpíše bez výhrad, môže sa stať ďalším článkom v reťazi krajín, ktorých občanov bude riadiť svetová elita pod zámienkou ochrany zdravia.
Strata národnej autonómie: Kto bude rozhodovať o našom zdravotníctve?
Pandemická zmluva by mohla umožniť WHO centrálne diktovať opatrenia – lockdowny, povinné očkovania, cestovné obmedzenia – bez ohľadu na situáciu v konkrétnej krajine. Slovensko by tak stratilo právo vyhodnocovať, čo je preňho najlepšie, a muselo by slepo nasledovať pokyny z Ženevy. Je to ešte demokracia, alebo už soft-diktát globálnych inštitúcií?
V tejto súvislosti je nevyhnutné, aby minister zdravotníctva Kamil Šaško verejne a jednoznačne deklaroval, že Slovensko túto zmluvu podpísať nehodlá. Toto nie je len otázka zdravotnej politiky – je to otázka národnej suverenity. Ak by minister váhal alebo mlčal, bola by to zrada záujmov slovenských občanov.
Novodobý kolonializmus: Občania ako poslušní poddaní
V koloniálnych časoch mocnosti ovládali územia cez vojenskú silu. Dnes to môže fungovať cez zdravotnú legislatívu a strach. Ak WHO získa právomoc nútiť štáty do opatrení, ktoré obmedzujú slobody, stane sa de facto svetovou vládou zdravia. Občania by sa tak ocitli v pozícii poslušných „poddaných“, ktorí musia bez odporu akceptovať rozhodnutia, ktoré im určia nevolení úradníci.
Kamil Šaško pred odletom na zasadnutie musí verejne jasne povedať, že Slovensko nebude súhlasiť s tým, aby zahraničné inštitúcie rozhodovali o našich občanoch. Inak sa stane spoluviníkom rozkladu demokratických princípov.
Korporátny záujem vs. ľudské práva
Pandemická zmluva môže otvoriť dvere väčšej kontrole nad súkromím a ľudskými telesami. Ak by napríklad WHO v budúcnosti nariadila povinné digitálne certifikáty alebo monitorovanie občanov, kto zabráni zneužívaniu týchto nástrojov? Veď už počas COVIDu sme videli, ako sa opatrenia dali použiť aj na potláčanie protestov a cenzúru odporu. Nebudú ďalšie „krízy“ len zámienkou na posilnenie dohľadu nad populáciou?
Minister Šaško musí garantovať, že takéto praktiky na Slovensku nebudú možné. Jeho úlohou je chrániť občanov, nie slúžiť záujmom farma firiem a globálnych elít.
Ako sa brániť? Suverenita alebo poslušnosť?
Ak nechceme, aby sa Slovensko stalo kolóniou globálnych elit, musíme:
- Požadovať referendum – také dôležité rozhodnutie by mal schváliť ľud, nie len politici.
- Zachovať veto – EÚ by nemala mať právo nás do zmluvy vtiahnuť proti vôli občanov.
- Podporovať transparentnosť – Kto konkrétne bude rozhodovať? Aké sankcie hrozia za neposlušnosť?
- Vyzvať ministra Šaška na jasné stanovisko – Nemôže sa vyhýbať odpovedi. Buď bude hájiť slobodu Slovákov, alebo sa stane súčasťou problému.
Sloboda alebo podrobenie?
Pandemická zmluva nie je len o zdraví – je o tom, či budeme naďalej slobodní občania, alebo sa staneme riadenou masou. Ak ju prijmeme bez odporu, môže to byť začiatok éry, v ktorej sa národné štáty stanú len vykonávateľmi príkazov globálnych hráčov. Otázka pre Slovákov znie: Súhlasíme s tým, aby o nás rozhodovali iní? Alebo si chceme zachovať právo riadiť si svoje životy sami?
Kamil Šaško musí okamžite a verejne vyhlásiť, že Slovensko pandemickú zmluvu nepodpíše. Ak tak neurobí, bude zrejmé, že jej prioritou nie je ochrana občanov, ale poslušnosť voči vyššej moci.
„Národy, ktoré si nedokážu ochrániť svoju suverenitu, prestanú byť slobodné.“
— A my si nemôžeme dovoliť byť ďalšími v rade tých, ktorí stratili hlas.
Občan rozhoduj sa racionálne a nie emočne !
Informácie menia svet, preposielaj, zdieľaj a požaduj !
Odvtedy, čo sa rozhodol neštudovať nejaký... ...
Veci? Aké veci? Dávkovače dezinfekcie? ...
Zas tu čítam len konšpirátorské magoroviny od... ...
Odkedy je Šaško málo informovaný ? ...
Nejde o nátlak. Ide o Ficovo kverulastvo. Nič... ...
Celá debata | RSS tejto debaty