Založ si blog

Bezpečnosť hlavná úloha štátu

Pokiaľ štát začne zlyhávať v jednej z bezpečnostných oblastí, je to obvykle signál zániku štátnosti, resp. varovanie, že štát sa nachádza v hlbokých systémových problémoch, ktoré sa týkajú jeho samotnej funkcie.

Fyzická bezpečnosť

Štát musí svojím občanom poskytnúť ochranu ich života a majetku pred vnútorným a vonkajším nepriateľom. Je to kľúčová úloha štátu a pokiaľ štát z nejakého dôvodu nevie alebo nechce chrániť svojich občanov dochádza k zlyhaniu štátu. Vnútorným nepriateľom štátu sú kriminálne živly, gangy, mafie a organizované skupiny.Vonkajší nepriateľ je vojenský agresor. Štát v tomto prípade má úlohu ochrany a obrany obyvateľstva. Proti vnútornému nepriateľovi štát nasadzuje políciu a súdy, zatiaľ čo proti vonkajšiemu nepriateľovi je to armáda.

Vláda Hegera, Matoviča a Naďa bezprecedentne devastovala fyzickú bezpečnosť štátu.

Zdravotná bezpečnosť

Štát musí zabezpečiť zdravie a zdravotnú starostlivosť obyvateľstva. Zdravotná starostlivosť nie je v bežných silách jednotlivca a preto je potreba štátu, ktorý zaistí zdravie a lekársku starostlivosť. Štát, ktorý nevie zaistiť občanom zdravotnú starostlivosť stráca svoje funkcie a svoj význam. Vo svete je vidieť jasnú snahu vlád preniesť zodpovednosť za starostlivosť o zdravie občanov zo štátu na súkromné poisťovne a komerčné kliniky v rámci posudzovania zdravotnej starostlivosti ako komerčnej služby a tovaru. Taký štát stráca svoj význam pokiaľ prenáša zdravotnú starostlivosť na komerčné subjekty pretože starostlivosť o zdravie občanov musí byť jednou zo služieb štátu obyvateľom.

Pokiaľ politici umožnia súkromnému podnikaniu vyberať si najziskovejšie činnosti v zdravotníctve tak ohrozujú zdravotnú bezpečnosť obyvateľstva.

Sociálna bezpečnosť

Štát sa musí postarať o vzdelanie občanov a ich pracovné príležitosti, ochranu práv u súdov a o dôstojné stárnutie spojené so zabezpečením dôchodcov a ich dôchodkov. Vzdelanie, podmienky na trhu zamestnanosti, vymáhateľnosť práva a dôchodkové zabezpečenie sú kľúčové atribúty piliera sociálnej bezpečnosti. Štát sa nemôže zbaviť funkcie a úlohy vo vzdelávaní a ani vo vytváraní podmienok pre zamestnanie. Nemôže sa zbaviť povinnosti zaručenia práva pre občanov a o starostlivosti o dôchodcov a výplaty dôchodkov. Výplaty dôchodkov sú nákladom štátu, ktoré sú hradené z vybraných daní a podnikateľských aktivít štátnych podnikov, ktoré musia byt výkonne a výnosovo chránené pred privatizáciu a prevodom do rúk súkromného kapitálu. Daňové odvody občanov pokrývajú prevádzku štátu. Sociálnu bezpečnosť nemôžeme dosiahnuť bez aktívnej funkcie štátu ako podnikateľského subjektu, ktorého výnosy sú používané na zachovanie sociálnej bezpečnosti.

Uzákonenie povinného vstupu poistencov do II. Dôchodkového piliera od 1.mája 2023 má nepriaznivé dopady pre 1.pilier dôchodkového zabezpečenia a ohrozuje jeho stabilitu.

Reforma dôchodkov nemá riešenie pretože občania zarábajú málo, reálne mzdy klesajú a inflácia likviduje úspory.

Pokiaľ občania nebudú požadovať hmotnú zodpovednosť politikov tak úloha štátu sa bude stále znižovať o čo sa snažia všetkými prostriedkami nadnárodné korporácie, ktorých cieľom je nastoliť celosvetovú diktatúru.(digitálny účet, občiansky a zdravotný preukaz až po celosvetové riadenie zdravotníctva prostredníctvom WHO).

Občan správaj sa racionálne a nie emočne !    

Informácie menia svet – preposielaj, zdieľaj a požaduj !

Rozhodné Nie! pre F-16

14.02.2024

Minister obrany Robert Kaliňák zvažuje možnosť, že Slovensko objedná viac amerických stíhačiek F-16. Podľa jeho slov by ministerstvo obrany mohlo objednať ďalšie štyri stíhačky navyše. Cena by sa mohla so servisom, výcvikom a muníciou vyšplhať na ďalších viac ako 500 miliónov eur. Občan spozornej, Američania tlačia na nákup ďalších stíhačiek, potrebujú cash [...]

Vláda rieš situáciu v RTVS

03.02.2024

RTVS dnes vo večerných správach zverejnila prieskum súkromnej agentúry financovanej zo zahraničia, ktorá tvrdí, že každý tretí Slovák chce zo Slovenska odísť. To nemyslia vážne? Slovensko je krásna krajina, kde žijú príjemní ľudia, to hovoria všetci zahraniční návštevníci a nejaká súkromná agentúra príde s prieskumom, ktorý si doslova pýta paragraf [...]

Falošná Európa

01.02.2024

Parížska výzva predstavuje dôležitý dokument, ktorý celkom konkrétne popisuje súčasný stav v Európe a najmä, kto koho ohrozuje. Na konkrétnych príkladoch jasne ukazuje, že Európa v celej svojej veľkosti je ohrozovaná falošným chápaním seba samej. Nás, obyvateľov Európy, ohrozuje falošná Európa, ktorá je utopická a tyranská. Musíme preto brániť skutočnú [...]

Izrael Palestína Hamas Vojna humanitárna pomoc

Americké lietadlá zhodili humanitárnu pomoc pre civilistov v Gaze

02.03.2024 18:06

Do palestínskej enklávy bolo zhodených 66 balíkov, ktoré obsahovali 38 000 dávok potravinovej pomoci.

matovič, šipoš, jakab, heger

Hnutie Slovensko si zvolilo členov predsedníctva. Matovič predstavil aj lídra kandidátky do eurovolieb

02.03.2024 17:08

Podľa Matoviča hrozí, že extrémisti získajú taký silný mandát v rámci europarlamentu, že to môže zakývať piliermi EÚ.

hokej slovensko MS 2023

Prieskum SANEP: Majú ísť hokejisti z KHL na majstrovstvá sveta v Česku?

02.03.2024 17:00

Agentúra SANEP sa spýtala ľudí, či by súhlasili s účasťou slovenských hokejistov z KHL na MS v Česku a či by sa tam mali objaviť aj ruskí a bieloruskí hráči.

OLY Paris Games Olympic Village Inauguration

Čo si číta Macron o sebe? Zamedziť má hanbe s granátmi a Zelenského si Francúzi za prezidenta nezvolili

02.03.2024 17:00

Súčasná francúzska výroba granátov kalibru 155 mm dosahuje ročne 20-tisíc kusov, čo postačuje ukrajinským vojakom len na štyri dni bojov.

teater

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 126279x
Priemerná čítanosť článkov: 2687x

Autor blogu

Kategórie