Založ si blog

Zrušenie parkovacieho systému v Petržalke

Prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava poukázala, že zásady parkovania v zónach prijaté v októbri 2022 sú v rozpore s cestným zákonom. Petržalský parkovací systém (PPS) podľa nej koná aj v rozpore s VZN hlavného mesta o dočasnom parkovaní motorových vozidiel.

Podľa cestného zákona zavedenie a prevádzka systému rezidenčného parkovania (parkovacia politika alebo dočasné parkovanie) nie je výkonom miestnej štátnej správy. Tou je len „určenie použitia dopravných značiek, dopravných zariadení a povoľovanie vyhradených parkovísk“.

Denne volajú na mestskú políciu ľudia, kde nahlasujú parkovanie vozidiel. Obyvatelia Petržalky sa navzájom udávajú namiesto aktívnemu prístupu k samospráve s dôrazom na budovanie parkovacích miest.

Magistrát pre parkovanie okrem reštrikcii neurobil nič. Ako občan Petržalky by ma zaujímalo, koľko miliónov sa minulo na systém parkovania a maľovanie čiar.

Negatívny príklad je rozvíjajúci sa komplex Slnečnice. Investor nevybudoval žiadny parkovací dom, situácia je taká, že v strede komplexu sú samé závory a pracovník, ktorý hneď vyštartuje k zaparkovanému autu s kontrolou.

Ďalšie kritické miesto je na výpadovke Rusovská cesta pri komplexe Slnečnice, kde parkuje v odstavnom pruhu  aj viac ako 50 aut, ktoré  vzhľadom na frekventovanú cestu predstavujú potencionálne nebezpečenstvo.

Magistrát nevie nič iné ponúknuť ako zníženie rýchlosti, namiesto toho aby sa doprava plynulo pohybovala z mesta von. Bratislava, čo sa týka plynulej dopravy, ktorú zabezpečujú podjazdy a nadjazdy pre autá je niekde v 18 storočí. Smutný príklad riešenia dopravy je pri komplexe Slnečnice s kruhovým objazdom a následne zúžená cesta smerom na Jarovce a Rusovce.

Petržalka má 150 tisíc obyvateľov a len zopár ľudí, ktorí komunikujú zo samosprávou problém parkovania a ostatní len pasívne znášajú stále väčší problém s parkovaním.  

Občan rozhoduj sa racionálne a nie emočne !

Informácie menia svet, preposielaj, zdieľaj a požaduj !

Prečo máme šetriť ?

28.05.2024

V Pekingu sa konali zimné olympijské hry na umelom snehu, ktorého tony vytvárali výrobníky na sneh, len aby biznis s reklamou a športovým oblečením zarábal. Lyžiarske strediská osvetlujú svahy megawatovými svetlami, aby sa mohlo lyžovať dlho do noci a vleky spotrebujú gigawathodiny elektrickej energie, len aby ich majitelia zarobili. Lufthansa vykoná 8.000 prázdnych [...]

Energetická bezpečnosť EU

24.04.2024

V súčasnosti sa diskutuje o rozhodnutí Bieleho domu udržať vývozné ceny skvapalneného zemného plynu (LNG) na najvyššej možnej úrovni. Washington presadzuje v zahraničnom obchode líniu, ktorá je prospešná iba pre USA. Veľká časť západoeurópskych krajín tieto kroky svojho transatlantického partnera prekukla a považuje ich za zradu. Predražený americký [...]

WHO Pandemická zmluva

22.04.2024

Vláda, Ministerstvo zdravotníctva, ako je zabezpečené, aby veľvyslanec SR pre globálne zdravie pán Jozef Šuvada, ktorý zastupuje SR v Riadiacej rade WHO hlasoval pri ratifikácii WHO Pandemickej zmluvy v záujme Slovenska ? WHO si nárokuje na celosvetovú riadiacu pozíciu v prípade ďalších pandémií. Hlavné finančné príspevky do WHO zabezpečujú dominatne donori z Nemecka, [...]

Donald Trump

Zinscenované? Po atentáte na Trumpa sa začali raketovo šíriť konšpirácie. Polícia mala o strelcovi echo krátko pred útokom

14.07.2024 16:45

Tajná služba vyšetruje, ako sa strelec dostal k Trumpovi tak blízko. Exprezident vyzval Američanov, aby sa zjednotili.

Albstadt / Streľba / Polizei /

Po streľbe v nemeckom Albstadte zomreli tri osoby. Spúšť mal stlačiť poľovník, strieľal na členov svojej rodiny

14.07.2024 15:45

Na mieste zasahovali desiatky príslušníkov pohotovostných zložiek a dva záchranárske vrtuľníky.

Donald Trump

Kremeľ: Atentát na Trumpa odráža atmosféru, ktorú vytvorila Bidenova administratíva

14.07.2024 14:20

Moskva uviedla, že násilie v politickom boji ostro odsudzuje.

teater

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 151646x
Priemerná čítanosť článkov: 2757x

Autor blogu

Kategórie