Založ si blog

Proces genocídy beží – uvedomujeme si to?

Nacisti na základe etnickej príslušnosti likvidovali Židov a konfiškovali židovský majetok. Dnes USA, EU a vlády jednotlivých krajín EU konfiškujú majetok Rusov za to, že sú Rusi. Nie za to, že niečo spáchali či podporovali alebo dokonca financovali vojnu Ruska.

Rok 2014 sa stal na Ukrajine začiatkom genocídy Ukrajinských Rusov a pokrokový svet strkal hlavu do piesku – nevšímal si to.

Rok 2022 invázia Ruska na Ukrajinu, mierové rokovania sa sabotovali, začali sankcie zo strany USA a EU, ktoré prerástli do konfiškovania majetku Rusov, ale i Rusov žijúcich na západe, ktorí s konfliktom nemali nič spoločné a vojnu nepodporovali.

Nestačilo to, USA, EU a ďalšie krajiny sveta pristúpili k sociálnej konfiškácie práv Rusov na základe etnika – zákaz činnosti pre športovcov, umelcov, podnikateľov, likvidácia kultúrnych pamiatok.

Koľko prostriedkov sa od 2 svetovej vojny preinvestovalo, aby sa to neopakovalo? Nezabúdajme, pasívnym postojom ľudí sa môže genocída zapakovať na inom etniku.

Nedá mi pripomenúť Covid-19, politici riadili testovanie, očkovanie, kontrolu, ak nie si zaočkovaný, tak nemôžeš do práce, do školy, k lekárovi, do obchodu, proste skap. Ale prežili sme to, aj keď s následkami. Zodpovední za spôsobené poškodenie zdravia a zbytočné úmrtia chodia medzi nami a niektorí sa ponúkajú opäť na volebných plagátoch.

Preto občan hľadaj a navrhuj do politiky len ľudí s morálnym profilom, ktorí sú ochotní a hlavne schopní vytvoriť spravodlivejšiu spoločnosť. Opäť voliť ľudí, ktorí zlyhali je cesta k začiatku postupnej genocídy.

RTVS vs TV JOJ

07.12.2023

Významné športové podujatie Svetový pohár v lyžovaní v Jasnej 20 a 21. januára 2024 bude vysielať súkromná TV JOJ. Pozadie lobingu sa nedozvieme, ale je to vizitka našej polarizovanej spoločnosti. Významné športové podujatia, ktorých sa zúčastňujú slovenskí športovci by mala jednoznačne zastrešovať RTVS resp. Slovenská televízia, ktorá po vyjadreniach [...]

Bezpečnosť hlavná úloha štátu

04.12.2023

Pokiaľ štát začne zlyhávať v jednej z bezpečnostných oblastí, je to obvykle signál zániku štátnosti, resp. varovanie, že štát sa nachádza v hlbokých systémových problémoch, ktoré sa týkajú jeho samotnej funkcie. Fyzická bezpečnosť Štát musí svojím občanom poskytnúť ochranu ich života a majetku pred vnútorným a vonkajším nepriateľom. Je to kľúčová [...]

Slovenské elektrárne vs Slovensko

29.11.2023

Slovensko v prvom polroku 2023 vyrobilo viac elektrickej energie, ako jej spotrebovalo. Prvýkrát najmenej od roku 2014 sme sa stali sebestačnými pri výrobe elektriny. Vyplýva to z údajov prevádzkovateľa prenosovej sústavy SEPS. K vyššej výrobe prúdu prispel nový blok jadrovej elektrárne Mochovce, ktorý je v štádiu spúšťania. Najväčší výrobca elektriny na [...]

Tanky, Ukrajina

Neúspešná ofenzíva? Zvíťazíme, veria stále Ukrajinci

09.12.2023 11:08

Protiofenzíva nebola úspešná. Ukrajinci však stále veria, že budú úspešní v boji proti ruským agresorom. Budú však potrebovať pomoc západných partnerov.

Karel Schwarzenberg

V Prahe sa koná pohreb kniežaťa Schwarzenberga. Zúčastňuje sa na ňom aj Čaputová

09.12.2023 10:13

Množstvo zahraničných hostí sa zúčastňuje na pohrebe bývalého českého ministra zahraničných vecí, poslanca a senátora Karla Schwarzenberga.

Viktor Orbán

Maďarom vyplatí EÚ takmer miliardu eur. Ďalšie peniaze dostanú, až sa polepšia

09.12.2023 09:20

Ministri financií členských štátov Európskej únie schválili poskytnutie finančných prostriedkov Maďarsku vo výške 920 miliónov eur.

Taliansko, nemocnica, požiar

Rozsiahly požiar nemocnice neďaleko Ríma má štyri obete

09.12.2023 09:05

Štyria ľudia zahynuli v dôsledku požiaru, ktorý v piatok neskoro večer vypukol v nemocnici v talianskom meste Tivoli neďaleko metropoly Rím.

teater

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 98048x
Priemerná čítanosť článkov: 2650x

Autor blogu

Kategórie