Založ si blog

Slovensku chýbajú stovky pediatrov

Správa  – Slovensku chýbajú stovky pediatrov.

Najhoršie sú na tom regióny južného Slovenska, ale aj niektoré okresy Žilinského, Bratislavského, Košického a Prešovského kraja. Priemerný vek je príliš vysoký, množstvo lekárov je už v súčasnosti v dôchodkovom veku.

Náročnosť práce všeobecných lekárov pre deti a dorast spočíva aj v rozmanitosti. Ich rukami prechádzajú rôzni pacienti. Od 400-gramových predčasne narodených detí po 26-ročných dospelých. Preto sú pediatri ťažko nahraditeľní.

Pediater by mal mať v ideálnom prípade približne 1 100 pacientov, niektorí ich majú aj 2 000. Sú nerovnomerne rozložení. Priemerný vek lekárov je totiž 62 rokov, tí v dôchodkovom veku majú menej pacientov.

Podľa hlavnej odborníčky ministerstva zdravotníctva pre primárnu pediatriu Eleny Prokopovej chýba celá jedna generácia. 

Toľko správa z Ministerstva zdravotníctva.

Občan zdvihla Ti správa tlak? Si v pohode? Nepýtaš sa, kto je za to zodpovedný? Mal by za to byť niekto zodpovedný? Minister  zdravotníctva alebo predseda vlády? Menovali niekoho konkrétneho? Načo máme ministerstvo zdravotníctva, ktoré si neplní základne priority výchovu nových lekárov na fakultách.

Od roku 2002 Zajacova reforma zdravotníctva spustila úpadok Slovenského zdravotníctva a vo vedení sa vystriedalo 14 ministrov zdravotníctva. Kto z nich je zodpovedný, že chýbajú stovky pediatrov a ďalšie odbornosti? Nikto? Všetci? Boli postihovaní? Znížili im odmeny, prémie? Zjavne neplnili strategickú úlohu zabezpečenie lekárov pre spoločnosť?   

Nepotrebujeme náhodou správu z ministerstva zdravotníctva ako zabezpečujú lekárov? Dovolia si nás informovať, že lekári chýbajú. Super, ako sa vraví „dobrá práca“ Naozaj?

Občan prečo nepožaduješ zodpovednosť riadiacich pracovníkov na ministerstvách? Ak nie sú zodpovední uvedení ministri prípadne predsedovia vlád, tak kto má zodpovednosť? Niekto ju určite má, je dobre platený a riadi ministerstvo zdravotníctva.

Ideológia – demokracia?

Si spokojní? Idú voľby máš v rukách voličský preukaz, premýšľaj, máš možnosť ohodnotiť riadenie krajiny v tomto prípade ministerstva zdravotníctva a celej vlády? Využi to!  

Informácie menia svet – preposielaj, zdieľaj a požaduj !

Zrušenie parkovacieho systému v Petržalke

25.04.2024

Prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava poukázala, že zásady parkovania v zónach prijaté v októbri 2022 sú v rozpore s cestným zákonom. Petržalský parkovací systém (PPS) podľa nej koná aj v rozpore s VZN hlavného mesta o dočasnom parkovaní motorových vozidiel. Podľa cestného zákona zavedenie a prevádzka systému rezidenčného parkovania (parkovacia politika alebo [...]

Energetická bezpečnosť EU

24.04.2024

V súčasnosti sa diskutuje o rozhodnutí Bieleho domu udržať vývozné ceny skvapalneného zemného plynu (LNG) na najvyššej možnej úrovni. Washington presadzuje v zahraničnom obchode líniu, ktorá je prospešná iba pre USA. Veľká časť západoeurópskych krajín tieto kroky svojho transatlantického partnera prekukla a považuje ich za zradu. Predražený americký [...]

WHO Pandemická zmluva

22.04.2024

Vláda, Ministerstvo zdravotníctva, ako je zabezpečené, aby veľvyslanec SR pre globálne zdravie pán Jozef Šuvada, ktorý zastupuje SR v Riadiacej rade WHO hlasoval pri ratifikácii WHO Pandemickej zmluvy v záujme Slovenska ? WHO si nárokuje na celosvetovú riadiacu pozíciu v prípade ďalších pandémií. Hlavné finančné príspevky do WHO zabezpečujú dominatne donori z Nemecka, [...]

vojna na Ukrajine, Rusko

ONLINE: Tvrdšie boje ako v Bachmute. Ukrajinskí vojaci pri Charkove vítajú, že už majú muníciu

22.05.2024 06:30

Ukrajinskí vojaci v severných okresoch Charkovskej oblasti tvrdia, že boje sú intenzívnejšie ako ich predchádzajúce pôsobenie v Bachmute.

Netanjahu

Izrael zúri. Vydajú na Netanjahua medzinárodný zatykač?

22.05.2024 06:00

Ako svet reaguje na žiadosť hlavného prokurátora Medzinárodného trestného súdu o vydanie zatykačov na izraelského premiéra a ministra obrany pre údajné zločiny spáchané v Pásme Gazy?

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Parlament funguje ďalej. Keby prestali pracovať, podľa Kaliňáka by atentátnik vyhral

22.05.2024 06:00

Koalícia na čele s klubom Smeru oznámila, že treba pracovať a rokovania musia pokračovať ďalej.

USA / KĽDR / Kim Čong-un / Donald Trump /

Munove pamäte: Kim sa chcel vzdať jadrových zbraní, keď USA zaručia prežitie režimu v KĽDR

22.05.2024 05:55

Bývalý juhokórejský prezident Mun Če-in sa podieľal na prostredkovaní samitov medzi Kimom a Trumpom.

teater

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 54
Celková čítanosť: 145167x
Priemerná čítanosť článkov: 2688x

Autor blogu

Kategórie