Založ si blog

Zvýšiť kvóty pre Slovenskú kultúru

Občania dobrá správa. Ministerstvo kultúry pripraví nový návrh na celý okruh slovenskej kultúrnej umeleckej tvorby, uviedla ministerka v rozhovore pre TASR s odvolaním sa na aktuálne programové vyhlásenie vlády SR.

Kvóty pre domácu hudobnú tvorbu sú realitou od roku 2016. Minimálny podiel slovenskej hudby vo vysielaní RTVS musí tvoriť 35 percent  celkovej hranosti, vo vysielaní súkromných rádií je to 25 percent za mesiac. Prečo nie za deň ?

Minimálne pätinu slovenských pesničiek musia tvoriť novinky, teda skladby, ktoré nie sú staršie ako päť rokov. Napriek snahám o úpravu kvót zostali zachované aj v novom mediálnom zákone, prijatom v roku 2022. (ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) plánovala zrušiť kvóty)

Paradox, politici prijali kvóty na vlastnú Slovenskú produkciu. RTVS 35% a súkromné (zahraniční vlastníci) 25 percent čo je diskriminácia. Percentá mali byť 50 percent pre Slovenskú produkciu a 50 percent pre zahraničnú produkciu.

V súkromných médiach znížiť reklamu o 20 percent, určite nikomu nebude chýbať.

Občan, nemalo to byť naopak, prideliť kvóty na zahraničnú produkciu ?

Občan správaj sa racionálne a nie emočne !

Informácie menia svet preposielaj, zdieľaj a požaduj !

Zrušenie parkovacieho systému v Petržalke

25.04.2024

Prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava poukázala, že zásady parkovania v zónach prijaté v októbri 2022 sú v rozpore s cestným zákonom. Petržalský parkovací systém (PPS) podľa nej koná aj v rozpore s VZN hlavného mesta o dočasnom parkovaní motorových vozidiel. Podľa cestného zákona zavedenie a prevádzka systému rezidenčného parkovania (parkovacia politika alebo [...]

Energetická bezpečnosť EU

24.04.2024

V súčasnosti sa diskutuje o rozhodnutí Bieleho domu udržať vývozné ceny skvapalneného zemného plynu (LNG) na najvyššej možnej úrovni. Washington presadzuje v zahraničnom obchode líniu, ktorá je prospešná iba pre USA. Veľká časť západoeurópskych krajín tieto kroky svojho transatlantického partnera prekukla a považuje ich za zradu. Predražený americký [...]

WHO Pandemická zmluva

22.04.2024

Vláda, Ministerstvo zdravotníctva, ako je zabezpečené, aby veľvyslanec SR pre globálne zdravie pán Jozef Šuvada, ktorý zastupuje SR v Riadiacej rade WHO hlasoval pri ratifikácii WHO Pandemickej zmluvy v záujme Slovenska ? WHO si nárokuje na celosvetovú riadiacu pozíciu v prípade ďalších pandémií. Hlavné finančné príspevky do WHO zabezpečujú dominatne donori z Nemecka, [...]

Róbert Kaliňák

Kaliňák: Odhadnúť, kedy sa Fico zotaví, ešte nie je možné. Uznesenie je malý, ale viditeľný krok. Poďme na ňom stavať

22.05.2024 08:00

Zdravotný stav premiéra je podľa ministra obrany naďalej veľmi vážny.

Vysoké Tatry, Gerlach

Český turista zahynul po páde vo Vysokých Tatrách

22.05.2024 07:28

V ten deň plánoval sám vystúpiť na Gerlachovský štít.

Netanjahu

Osídlenie Pásma Gazy židmi? Netanjahu hovorí nie. Od ministrov dostal ultimátum

22.05.2024 06:53

Minister národnej bezpečnosti Itamar Ben Gvir dokonca vyhlásil, že by tam chcel sám žiť.

vojna na Ukrajine, Rusko

ONLINE: Tvrdšie boje ako v Bachmute. Ukrajinskí vojaci pri Charkove vítajú, že už majú muníciu

22.05.2024 06:30, aktualizované: 07:45

Ukrajinskí vojaci v severných okresoch Charkovskej oblasti tvrdia, že boje sú intenzívnejšie ako počas ich pôsobenia v Bachmute.

teater

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 54
Celková čítanosť: 145185x
Priemerná čítanosť článkov: 2689x

Autor blogu

Kategórie