Založ si blog

EkoDoprava a Svetový pohár v Jasnej 2024

Dovolím si, upozorniť na ekologickú stránku športovej akcie.  Z diaľničnej križovatky Liptovský Mikuláš je pomerne dlhá cesta do areálu Jasná, ktorú musia vodiči motorových vozidiel absolvovať tam a späť. Pri Svetovom pohári pribudne kyvadlová doprava 100 autobusov.

Slovensko by malo využiť Svetový pohár ako príležitosť na vypracovanie projektu na ekologickú dopravu k zjazdovkám v Jasnej. Veľkokapacitná lanovka odstráni výpary tisícov aut, ktoré prejdú dolinou každý rok a výrazne zmení životné prostredie.

Úloha pre Ministerstvo dopravy je iniciovať vypracovanie štúdie  ekologickej dopravy v trase  od Hlavnej stanice Liptovský Mikuláš smer Demänovská dolina s konečnou  zastávkou v lyžiarskom stredisku Jasná. Vypracovanie komplexnej štúdie zadať Vysokým školám  na Slovensku. Termín letný semester 2024.

Garant štúdie Ministerstvo dopravy. Financovanie? Poradím, ak bude štúdia schválená.

Občan správaj sa racionálne a nie emočne !

Informácie menia svet preposielaj, zdieľaj a požaduj !

Zrušenie parkovacieho systému v Petržalke

25.04.2024

Prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava poukázala, že zásady parkovania v zónach prijaté v októbri 2022 sú v rozpore s cestným zákonom. Petržalský parkovací systém (PPS) podľa nej koná aj v rozpore s VZN hlavného mesta o dočasnom parkovaní motorových vozidiel. Podľa cestného zákona zavedenie a prevádzka systému rezidenčného parkovania (parkovacia politika alebo [...]

Energetická bezpečnosť EU

24.04.2024

V súčasnosti sa diskutuje o rozhodnutí Bieleho domu udržať vývozné ceny skvapalneného zemného plynu (LNG) na najvyššej možnej úrovni. Washington presadzuje v zahraničnom obchode líniu, ktorá je prospešná iba pre USA. Veľká časť západoeurópskych krajín tieto kroky svojho transatlantického partnera prekukla a považuje ich za zradu. Predražený americký [...]

WHO Pandemická zmluva

22.04.2024

Vláda, Ministerstvo zdravotníctva, ako je zabezpečené, aby veľvyslanec SR pre globálne zdravie pán Jozef Šuvada, ktorý zastupuje SR v Riadiacej rade WHO hlasoval pri ratifikácii WHO Pandemickej zmluvy v záujme Slovenska ? WHO si nárokuje na celosvetovú riadiacu pozíciu v prípade ďalších pandémií. Hlavné finančné príspevky do WHO zabezpečujú dominatne donori z Nemecka, [...]

Netanjahu

Osídlenie Pásma Gazy židmi? Netanjahu hovorí nie. Od ministrov dostal ultimátum

22.05.2024 06:53

Minister národnej bezpečnosti Itamar Ben Gvir dokonca vyhlásil, že by tam chcel sám žiť.

vojna na Ukrajine, Rusko

ONLINE: Tvrdšie boje ako v Bachmute. Ukrajinskí vojaci pri Charkove vítajú, že už majú muníciu

22.05.2024 06:30

Ukrajinskí vojaci v severných okresoch Charkovskej oblasti tvrdia, že boje sú intenzívnejšie ako počas ich pôsobenia v Bachmute.

Netanjahu

Izrael zúri. Vydajú na Netanjahua medzinárodný zatykač?

22.05.2024 06:00

Ako svet reaguje na žiadosť hlavného prokurátora Medzinárodného trestného súdu o vydanie zatykačov na izraelského premiéra a ministra obrany pre údajné zločiny spáchané v Pásme Gazy?

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Parlament funguje ďalej. Keby prestali pracovať, podľa Kaliňáka by atentátnik vyhral

22.05.2024 06:00

Koalícia na čele s klubom Smeru oznámila, že treba pracovať a rokovania musia pokračovať ďalej.

teater

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 54
Celková čítanosť: 145176x
Priemerná čítanosť článkov: 2688x

Autor blogu

Kategórie