Založ si blog

Rozhodné Nie! pre F-16

Minister obrany Robert Kaliňák zvažuje možnosť, že Slovensko objedná viac amerických stíhačiek F-16. Podľa jeho slov by ministerstvo obrany mohlo objednať ďalšie štyri stíhačky navyše. Cena by sa mohla so servisom, výcvikom a muníciou vyšplhať na ďalších viac ako 500 miliónov eur.

Občan spozornej, Američania tlačia na nákup ďalších stíhačiek, potrebujú cash peniaze, sú pred krachom. Na zbraniach sa najviac zarába.

Minister Kaliňák uviedol v relácii Rádia Slovensko, že môže prísť k diskusii o posilnení krídla v rámci F-16 zo štrnástich možno na osemnásť.

Vláda žiadnu diskusiu o nákupe F-16 neotvárajte, čo potrebujeme je kontrola Národnej diaľničnéj spoločnosti, ako riadi a kontroluje výstavbu tunela a zainteresovanosť členov vlády na urýchlenom dokončení diela.

Občan, správy o situácii na R1,R2,R3 sa priebežne mihnú v správach, ale informácia, ako postupuje stavba desaťročia (začiatok razenia tunela Višňové 9. júna 2015), strategická dopravná stavba na Slovensku nikoho nezaujíma.

Pritom je mimoriadna situácia pod Strečnom. Geologický prieskum potvrdil obavy, na cestu môžu spadnúť aj 150 cm skaly. Pravidelné zdržania, kolóny, padajúce skaly a nehody nie sú pre šoférov v úseku pod Strečnom ničím výnimočným. Vodiči tam často v zápche niekedy trčia aj viac ako dve hodiny.

Najväčšie ohrozenie sa podľa geológov týka úseku o veľkosti 300 X 300 metrov. Nad celou touto oblasťou je mnoho skál na spadnutie. Kritickým faktorom bude v najbližších týždňoch počasie, keďže vysoké zrážky môžu premočiť terén a spôsobiť zosuvy. Nedostatočné sú aj aktuálne dynamické bariéry, siete totiž všetko zachytiť nedokážu.

Takže, minister Kaliňák a súčasná Vláda, žiadne ďaľšie nákupy F-16, ale všetky financie a kapacity na dostavbu tunela a dôsledná kontrola prác.

Občan správaj sa racionálne a nie emočne !

Informácie menia svet preposielaj, zdieľaj a požaduj !

Ivan Korčok pripomenieme

09.04.2024

Vám, že keď niekto má dvoch synov, ešte to neznamená, že nemôže byť vojnovým kandidátom. Nie je to dávno, čo starosta Kyjeva a bývalý boxer Vitalij Kličko odpovedal na otázku novinárov, prečo jeho dvaja synovia nie sú na fronte na Donbase. Kličko odpovedal, že by obaja radi chceli na front, ale nemôžu, pretože bohužiaľ majú nemecké občianstvo ! Takto sa to robí [...]

24.marca 1999 začal útok na Juhosláviu

24.03.2024

Rozhodnutie o bombardovaní Juhoslávii padlo v roku 1999 prvýkrát v histórii bez súhlasu Bezpečnostnej rady OSN. Príkaz na začatie vojenskej akcie proti suverénnemu štátu vydal americkému generálovi Wesleymu Clarkovi vtedajší generálny tajomník NATO Javier Solana 23. marca 1999. Vojenský útok na Juhosláviu začal 24.marca 1999 na základe vymyslenej udalosti v Račaku. [...]

Keď sa dvaja bijú vyhrá tretí ?

20.03.2024

Peter Pellegrini ak chcel kandidovať na prezidenta republiky, mal predovšetkým včas rezignovať na funkciu predsedu parlamentu, aby bola zachovaná rovnosť šancí v demokratických voľbách, bol ministrom zdravotníctva na začiatku Kovidu, občanov nútil do rúšok a do očkovania, hoci chorobnosť na Slovensku na Kovid bola v tom období minimálna, ako minister zdravotníctva a [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 21:24

K incidentu došlo krátko po tom, ako sa skončil výber 12 porotcov a ich šiestich náhradníkov v procese, v ktorom je Trump obvinený z podplácania pornoherečky.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.

teater

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 138093x
Priemerná čítanosť článkov: 2708x

Autor blogu

Kategórie