Založ si blog

Slovenská lekárska komora zrkadlo zdravotníctva?

Všetci si sťažujeme na kvalitu slovenského zdravotníctva. Konštatujeme nedostatok nemocníc, lekárov, sestričiek, financií, liekov a ďalších faktorov. Za všetkým ale hľadajme ľudí, ktorí riadia uvedené činnosti. Ak sú problémy, tak asi zle riadia. Čo tam robia, nech uvoľnia miesta schopnejším.  

Správa – V Slovenskej lekárskej komore (SLK) sú spory pre riešenie problémov v súvislosti s jej fungovaním. V stredu na to upozornil šéf komory Pavel Oravec. Tvrdí, že v Rade SLK sú viacerí členovia, ktorí problémy riešiť nechcú. Hovorí o hrozbe žalôb či trestných oznámení. Avizoval, že v októbri by ho chceli viacerí členovia rady odvolať, on zas navrhne zmeny v rade. Pokiaľ nebude ochota problémy riešiť, Oravec nechce zastávať funkciu prezidenta komory. Činnosť vedenia komory je podľa jeho slov v súčasnosti zablokovaná. Toľko správa.

Nevedia sa dohodnúť, ak šéf komory Pavel Oravec nevie riešiť problémy, nevie riadiť, nech odstúpi a neblokuje činnosť komory. Ak sú tam členovia, ktorí nepresadzujú ciele komory tak šéf komory má mandát ich odvolať. To je riadenie a nie problémy riešiť v médiách. Na čo sa čaká, čas sú peniaze, svet nečaká, všetko rieši rýchlo.

Opäť bude pätová situácia ako sme to videli pri športových zväzoch? Preboha,  ľudia na SLK ste tam, aby ste zdravotníctvu pomáhali a nie sa navzájom hádali a bojovali proti sebe. Ak sa neviete dohodnúť zložte funkcie a rýchlo opustite SLK.

Spoločnosť je taká, akí sú ľudia, ktorí ju riadia.

Informácie menia svet – preposielaj, zdieľaj a požaduj !

Zrušenie parkovacieho systému v Petržalke

25.04.2024

Prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava poukázala, že zásady parkovania v zónach prijaté v októbri 2022 sú v rozpore s cestným zákonom. Petržalský parkovací systém (PPS) podľa nej koná aj v rozpore s VZN hlavného mesta o dočasnom parkovaní motorových vozidiel. Podľa cestného zákona zavedenie a prevádzka systému rezidenčného parkovania (parkovacia politika alebo [...]

Energetická bezpečnosť EU

24.04.2024

V súčasnosti sa diskutuje o rozhodnutí Bieleho domu udržať vývozné ceny skvapalneného zemného plynu (LNG) na najvyššej možnej úrovni. Washington presadzuje v zahraničnom obchode líniu, ktorá je prospešná iba pre USA. Veľká časť západoeurópskych krajín tieto kroky svojho transatlantického partnera prekukla a považuje ich za zradu. Predražený americký [...]

WHO Pandemická zmluva

22.04.2024

Vláda, Ministerstvo zdravotníctva, ako je zabezpečené, aby veľvyslanec SR pre globálne zdravie pán Jozef Šuvada, ktorý zastupuje SR v Riadiacej rade WHO hlasoval pri ratifikácii WHO Pandemickej zmluvy v záujme Slovenska ? WHO si nárokuje na celosvetovú riadiacu pozíciu v prípade ďalších pandémií. Hlavné finančné príspevky do WHO zabezpečujú dominatne donori z Nemecka, [...]

Róbert Kaliňák

Kaliňák: Odhadnúť, kedy sa Fico zotaví, ešte nie je možné. Uznesenie je malý, ale viditeľný krok. Poďme na ňom stavať

22.05.2024 08:00

Zdravotný stav premiéra je podľa ministra obrany naďalej veľmi vážny.

Vysoké Tatry, Gerlach

Český turista zahynul po páde vo Vysokých Tatrách

22.05.2024 07:28

V ten deň plánoval sám vystúpiť na Gerlachovský štít.

Netanjahu

Osídlenie Pásma Gazy židmi? Netanjahu hovorí nie. Od ministrov dostal ultimátum

22.05.2024 06:53

Minister národnej bezpečnosti Itamar Ben Gvir dokonca vyhlásil, že by tam chcel sám žiť.

vojna na Ukrajine, Rusko

ONLINE: Tvrdšie boje ako v Bachmute. Ukrajinskí vojaci pri Charkove vítajú, že už majú muníciu

22.05.2024 06:30, aktualizované: 07:45

Ukrajinskí vojaci v severných okresoch Charkovskej oblasti tvrdia, že boje sú intenzívnejšie ako počas ich pôsobenia v Bachmute.

teater

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 54
Celková čítanosť: 145187x
Priemerná čítanosť článkov: 2689x

Autor blogu

Kategórie