Založ si blog

Zmena zdravotnej poisťovne – vyhodené milióny eur

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v čase vrcholiacej prepoisťovacej kampane vydal tlačovú správu, v ktorej nabádal poistencov k obozretnému a uvážlivému prístupu k zmene zdravotnej poisťovne.

Poistenci zastavte tento nezmyselný biznis, vynaložené prostriedky na prepoisťovanie chýbajú zdravotníctvu a v konečnom dôsledku Vám. Politici prečo má chudobné Slovensko tri poisťovne?  

Za 10 ročné obdobie úrad eviduje 931 tisíc poistencov, ktorí podali prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne, čo predstavuje celkový počet 1,43milióna akceptovaných prihlášok pri odmene sprostredkovateľom 40€ za prihlášku je to 57,2mil.eur plus náklady na spracovanie. Poistenec mohol si mať lepšiu zdravotnú starostlivosť, prístup k liekom a nové prístroje v nemocniciach.

Každý 5-ty poistenec od roku 2012 podal prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne aspoň raz.

Za posledných 5 rokov sa:

5x prepoistilo   6 526 poistencov

4x prepoistilo 18 764 poistencov 

3x prepoistilo 33 234 poistencov

2x prepoistilo 79 525 poistencov.

Všetky tri poisťovne v posledných rokoch minuli desiatky miliónov eur na pochybnú prepoisťovaciu kampaň v najchudobnejších oblastiach Slovenska. Náklady na prepoisťovaciu kampaň sú súčasťou mzdových výdavkov, nie je ich možné presne vyčísliť, aká suma z verejných zdrojov bola použitá na tento účel a zdravotné poisťovne sa v rámci svojich zákonných možností vyhýbajú zverejňovaniu takýchto údajov. Niekto je zodpovedný za tento stav, minister zdravotníctva, vláda, korporácie, EU, ideológia?

A Ty občan ? Ideš voliť. Urob dobré rohodnutie !

Spoločnosť je taká, akí sú ľudia, ktorí ju riadia.

Informácie menia svet – preposielaj, zdieľaj a požaduj !

Zrušenie parkovacieho systému v Petržalke

25.04.2024

Prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava poukázala, že zásady parkovania v zónach prijaté v októbri 2022 sú v rozpore s cestným zákonom. Petržalský parkovací systém (PPS) podľa nej koná aj v rozpore s VZN hlavného mesta o dočasnom parkovaní motorových vozidiel. Podľa cestného zákona zavedenie a prevádzka systému rezidenčného parkovania (parkovacia politika alebo [...]

Energetická bezpečnosť EU

24.04.2024

V súčasnosti sa diskutuje o rozhodnutí Bieleho domu udržať vývozné ceny skvapalneného zemného plynu (LNG) na najvyššej možnej úrovni. Washington presadzuje v zahraničnom obchode líniu, ktorá je prospešná iba pre USA. Veľká časť západoeurópskych krajín tieto kroky svojho transatlantického partnera prekukla a považuje ich za zradu. Predražený americký [...]

WHO Pandemická zmluva

22.04.2024

Vláda, Ministerstvo zdravotníctva, ako je zabezpečené, aby veľvyslanec SR pre globálne zdravie pán Jozef Šuvada, ktorý zastupuje SR v Riadiacej rade WHO hlasoval pri ratifikácii WHO Pandemickej zmluvy v záujme Slovenska ? WHO si nárokuje na celosvetovú riadiacu pozíciu v prípade ďalších pandémií. Hlavné finančné príspevky do WHO zabezpečujú dominatne donori z Nemecka, [...]

Róbert Kaliňák

Kaliňák: Odhadnúť, kedy sa Fico zotaví, ešte nie je možné. Uznesenie je malý, ale viditeľný krok. Poďme na ňom stavať

22.05.2024 08:00

Zdravotný stav premiéra je podľa ministra obrany naďalej veľmi vážny.

Vysoké Tatry, Gerlach

Český turista zahynul po páde vo Vysokých Tatrách

22.05.2024 07:28

V ten deň plánoval sám vystúpiť na Gerlachovský štít.

Netanjahu

Osídlenie Pásma Gazy židmi? Netanjahu hovorí nie. Od ministrov dostal ultimátum

22.05.2024 06:53

Minister národnej bezpečnosti Itamar Ben Gvir dokonca vyhlásil, že by tam chcel sám žiť.

vojna na Ukrajine, Rusko

ONLINE: Tvrdšie boje ako v Bachmute. Ukrajinskí vojaci pri Charkove vítajú, že už majú muníciu

22.05.2024 06:30, aktualizované: 07:45

Ukrajinskí vojaci v severných okresoch Charkovskej oblasti tvrdia, že boje sú intenzívnejšie ako počas ich pôsobenia v Bachmute.

teater

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 54
Celková čítanosť: 145190x
Priemerná čítanosť článkov: 2689x

Autor blogu

Kategórie