Založ si blog

Slovensko má platnú zmluvu s ruským Gazpromom na dodávky plynu do roku 2034

Podiel štátov EÚ na dovoze LNG z Ruska rastie každý rok. V roku 2021 predstavoval 39 percent, v roku 2022 už 49 percent a v roku 2023 stúpol na 52 percent. Od januára do júla 2023 pritom išlo až o 13,2 miliardy kubických metrov plynu za 5,3 miliardy eur.

Najväčší záujem o ruský skvapalnený plyn je v Španielsku, ktoré kúpilo 18 percent z celkového ruského predaja LNG, 17 percent smerovalo do Belgicka. Rebríčku dominuje Čína, ktorá kúpila 20 percent ruského plynu. Skvapalnený plyn od Moskvy kupujú v Európe vo väčších množstvách aj Francúzsko, Fínsko, Grécko či Holandsko.

Predseda predstavenstva SPP Miroslav Kulla, informoval že SPP má zabezpečený nákup plynu zo všetkých svetových strán, od viacerých partnerov. Štátni plynári predĺžili zmluvu so spoločnosťou BP do roku 2024, vďaka ktorej má Slovensko zemný plyn zo Severného mora. SPP ďalej predĺžil zmluvu so spoločnosťami ExxonMobil, Shell, Eni a RWE.

Zástupca SPP neinformoval v akých cenách nakupujeme a ani nevyčíslil rozdiel súčasných nákupných cien od západných spoločnosti oproti cene od Gazpromu.

Preto žiadajme od EU vrátenie rozdielu nákupnej ceny plynu oproti zmluvnej cene plynu z Ruska. Deficit štátneho rozpočtu Slovenskej republiky 2024 bude ihneď nižší.

Opozícia, Šimečkové média, mimovládky a další aktivisti ako Michal Hvorecký, Zuzana Zavacká, Grigorij Mesežnikov, či herec Boris Farkaš píšu list predsedníčke EK von der Leyenovej za účelom podpory Úradu špeciálnej prokuratúry, ale že nakupujeme drahý plyn to ich nezaujíma

Občan správaj sa racionálne a nie emočne !

Informácie menia svet preposielaj, zdieľaj a požaduj !

Ivan Korčok pripomenieme

09.04.2024

Vám, že keď niekto má dvoch synov, ešte to neznamená, že nemôže byť vojnovým kandidátom. Nie je to dávno, čo starosta Kyjeva a bývalý boxer Vitalij Kličko odpovedal na otázku novinárov, prečo jeho dvaja synovia nie sú na fronte na Donbase. Kličko odpovedal, že by obaja radi chceli na front, ale nemôžu, pretože bohužiaľ majú nemecké občianstvo ! Takto sa to robí [...]

24.marca 1999 začal útok na Juhosláviu

24.03.2024

Rozhodnutie o bombardovaní Juhoslávii padlo v roku 1999 prvýkrát v histórii bez súhlasu Bezpečnostnej rady OSN. Príkaz na začatie vojenskej akcie proti suverénnemu štátu vydal americkému generálovi Wesleymu Clarkovi vtedajší generálny tajomník NATO Javier Solana 23. marca 1999. Vojenský útok na Juhosláviu začal 24.marca 1999 na základe vymyslenej udalosti v Račaku. [...]

Keď sa dvaja bijú vyhrá tretí ?

20.03.2024

Peter Pellegrini ak chcel kandidovať na prezidenta republiky, mal predovšetkým včas rezignovať na funkciu predsedu parlamentu, aby bola zachovaná rovnosť šancí v demokratických voľbách, bol ministrom zdravotníctva na začiatku Kovidu, občanov nútil do rúšok a do očkovania, hoci chorobnosť na Slovensku na Kovid bola v tom období minimálna, ako minister zdravotníctva a [...]

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.

kravy

Kmeň vtáčej chrípky H5N1 detegovali aj v kravskom mlieku, upozornila WHO

19.04.2024 17:46

Nateraz nie je známe, ako dlho môže vírus v mlieku prežiť.

teater

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 138087x
Priemerná čítanosť článkov: 2708x

Autor blogu

Kategórie